ramazan bayramı 2021

ramazan bayramı 2021

Hızlı Akne İpuçları 1: Elektrikli tıraş makineleri cilde yakın tıraş olmayabilir; ancak akne ve diğer cilt çatlaklarının ve alevlenmelerin önlenmesine daha iyi yardımcı olurlar. zaman haber motorun yağ yakmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir

ramazan bayramı 2021

Hızlı Akne İpuçları 2: Elektrikli olmayan bir tıraş bıçağı seçiminizse, tek kenarlı bir bıçak aslında daha iyidir. Neden? Çünkü çift ve üç kenarlı bıçaklar saç köklerini tutar ve onları epidermisin altından çeker. Ve bu süreçte cildiniz bu delikleri kapatarak “kendini iyileştirir”, bu da gelecekteki saç köklerinin dışarıya doğru büyümesini zorlaştırır – dar alanlarda iltihaplanma yaratır.

Hızlı Akne İpuçları 3: Yüzünüzü ve kozmetiklerin günlük olarak uygulandığı diğer alanları iyice temizleyin, özellikle de kimyasalların emilmesi veya gözeneklerinize emilmesi olanağının olduğu egzersiz veya terlemeyi teşvik eden diğer aktivitelerle birlikte kullanıldığında. .

Hızlı Akne İpuçları 4: Kozmetik – Akneye benzer ve akneye katkıda bulunabilecek gözenek tıkanmalarını ve cilt tahrişlerini önlemek için “komedojenik olmayan” veya “yağsız” etiketli ürünler kullanın. Parıldayan yüz renkleri, cilt tahrişlerine ve gözenekleri tıkamasına neden olabilen mika adı verilen pullu bir mineral içerebilir. Renklendirmede benzer reaksiyonlara neden olabilecek diğer katkı maddeleri kömür katranı türevleri, karmin ve kızarıklıklarda yoğun kremdir.

Hızlı Akne İpuçları 5: Daha önleyici tedbirler arasında, daha az gözenek tıkanması için yüksek parlaklık yerine mat bir bitiş sağlayan bir dudak parlatıcısı kullanılması; daha fazla parlaklık, komedojenik içerik ve daha fazla gözeneklerin tıkanmasına dikkat edin. Göz kremlerinin normal kremler ve losyonlardan daha yoğun nemlendiriciler içerebileceğine dikkat edin, bu da çevredeki yüz bölgelerindeki gözenekleri tıkama potansiyeline sahip oldukları anlamına gelir.

Hızlı Akne İpuçları 6: Ek olarak, egzersiz sırasında ciltten uzak tutulması ve terlemeyle birlikte gözeneklere sızmaması gereken yağlar, alkol ve yapıştırıcılar içeren saç şekillendirme ürünlerinde dikkatli olun; özellikle saç jeli ve saç köpüğüne dikkat edin, böylece saç çizginizde tıkanmaya neden olmazlar. Koku ve kokulu kozmetikler seçerken de dikkatli olun ve alerjik reaksiyonları ve cilt tahrişlerini önlemek için mümkün olduğunda “hipoalerjenik” veya “kokusuz” versiyonları tercih edin (kulak arkasında 3 günlük bir numune alma testi önerilir).

Bir cevap yazın